Program do wysyłania SMS'ów

Po ponad półtorarocznej przerwie program ożył ponownie! 29 grudnia 2006 została wydana nowa wersja. Zapraszam do pobrania i używania.

Istnieje także specjalna lista dyskusyjna służąca wymianie doświadczeń w używaniu tego programu. Zapisać na nią można się na stronie. Archiwum listy jest dostepne pod adresem http://jsp.rydzewski.org/sms-users/.

FAQ

Najnowszy sendmail nie obsługuje plików .procmailrc
Tak prawdę mowiąc, to sendmail nigdy takich plików nie obsługiwał. One są domeną procmaila. Ale żeby już odpowiedzieć na pytanie czymś innym niż RTFM, to powiem, że należy wygenerować odpowiedni plik sendmail.cf, w którym poda się procmaila jako tzw. lokalnego mailera - FEATURE(local_procmail).
Czy jest zwracany przez program jakiś error level który informawałby mnie czy operacja wysłania sms'a się powiodła czy tez nie (np, przekroczony limit na dobę, brak połączenia z bramką) itd?
Tak. Jesli wszystko przebieglo zgodnie z oczekiwaniami zwracany jest kod bledu 0, kod rozny od zera zwracany jest w przypadku jakiegokolwiek bledu. Po szczegoly odsylam do lektury zrodla (plik main.cc).
Program sie nie kompiluje - co robić?
Przeczytaj dokumentację! W plikach README.first, INSTALL i Makefile wszystko jest dokladnie opisane co należy robić. Do poprawnej kompilacji należy mieć zainstalowany kompilator C++, program make (najlepiej jego wersję GNU, czyli gmake) oraz wymagane biblioteki.
Nie wiem jak rozpakować plik .zip z programem
To nie jest plik .zip! Plik należy rozpakować pod Uniksem poleceniem tar xzf plik_sms
Program się skompilował, ale nie wysyła SMSów
Zobacz czy przez bramkę operatora też nie udaje się wysłać SMSa. Jeśli ona nie działa to program też nie wyśle. Jeśli używasz Plusa, to spróbuj ustawić opcję PLUS_MAIL w pliku Makefile. Teraz mozesz tez uzyc odpowiedniej opcji w pliku konfiguracyjnym smsrc aby wymusic wysylanie na Plusa za posrednictwem bramki www.
Nie chę aby pokazywana była treść maila w powiadomieniu, lub było tam pokazywane co innego
Ten problem nie dotyczy samego programu sms! Zresztą on sam nie służy wcale do powiadamiania o poczcie. Powiadamianiem zajmuje się skrypt procmaila i tam należy ustawiać te i inne parametry.
Czy można, i w jaki sposób uruchamiać ten porgram z własnej strony WWW. Chciałbym do swojej strony dodać bramkę do wysyłania SMS-ow
Tak, można ten program odpalać poprzez skrypt CGI ze strony WWW. W katalogu contrib są pliki sms.cgi oraz sms.html służące do robienia takiej bramki.
Czemu Twoj program nie przyjmuje smsow o tresci zawierajacej ")" ani "("? Lub zamiast gwiazdki '*' dostaję listę plików z katalogu?
Sam program nie ma tutaj nic do tego. Interpretacją ww znaków zajmuje się shell, a nie program sms. Jeśli tekst do wysyłania podajemy jako argumenty w linii poleceń to należy się stosować do znanych sposobów - po prostu należy tekst taki ograniczyć cudzysłowami. Albo przekierować standardowe wejście do programu, czyli innymi słowy zrobić coś takiego: sms numer<ENTER>tekst^D
Program super dziala na Linux. Jest maly problem z wysylaniem do plusa ale nie w tym rzecz. Czytalem na user-list ze Twoj program mozna zkompilowac pod Winde poprzez Cygwin. Probowalem ale wywala nici. Moze cos ja zle robie. Czy mozesz mi podalac formule na skompilowanie tego programu pod Winde.
Faktycznie, wystepuja jakies problemy. Jest to jednak wina programu make rozprowadzanego razem z Cygwinem. Nie jest on jak widac zgodny z Gnu Make. Aby mozna bylo calosc skompilowac nalezy zmienic definicje kompilatorow w pliku Makefile na:
CXX=g++
CC=gcc
Program nie wysyla wiadomosci na siec Idea
Sporo osob zwraca sie z takim problemem. Jak dotad bramka Idei jest sprawna, jej format takze nie ulegl zmianie. Idea jednak czesto blokuje IP z ktorych jest wysylana duza ilosc wiadomosci. Moze wiec Twoje takze zostalo zablokowane?

Inne podobne i pomocne programy

Poniżej zamieściłem listę podobnych programów. Z reguły są to programy, które podesłali mi sami autorzy, bądź takie sugestie zostały wysuniętę na liście sms-users.

email2sms

Skrypt napisany przez Pawla Ortyla. Filtruje on maile na format zjadliwy przez bramki mail2sms: czyli wycina HTML, cytaty porzednich maili, sygnaturki, itd. Podobny do mojego skryptu mimecut.

Pakiet można pobrać ode mnie albo ze strony autora.

send_msg

Prosty skrypt w bashu dzielący dużego sms'a na kilka mniejszych. Jeśli komuś nie odpowiada funkcja 'split' programu sms może skorzystać z tego rozwiązania.

Skrypt jest dostępny tutaj. Autorem jest Piotr Martyniuk.

NieZawodny SMS 1.0

Ciekawy zestaw kilku skryptow autorstwa Macieja Kozinskiego pozwalajacy na kolejkowanie SMSow do wyslania. Dziala zarowno na komputerach ze stalymi laczami jak na tych z laczami dialup.

Filter

Program w C autorstwa Gringo. Filtruje on maile przychodzace na konto i wysyla do bramki mail2sms (np. PlusGSM). Posiada calkiem spore mozliwosc konfiguracji. http://www.man.koszalin.pl/~gringo/software/filter.tgz. Tak nawiasem mowiac, to na przykladzie ww programu widac cale piekno i prostote perla ;-).

sms w BitchX

Niejaki notos <max@elblag.com.pl> przyslal skrypt swojego autorstwa pozwalajacy na wysylanie sms'ow z poziomu programow do IRCa, np. BitchX, itd. Program dostepny jest tutaj.

Skrypty SMS

Kolejny projekt Open Source - zestaw skryptow shellowych Sebastiana Zagrodzkiego do wysylania smsow. Teraz opieke nad nimi sprawuje Jacek Fiok.

TkSMS

Bardzo ciekawy GUI frontend do programu sms napisany w perlu z uzyciem modulu Tk. Autorem programu jest Rafal Kupka.

mimecut v.2

Zmodyfikowana przez Radka Zielińskiego nowa wersja programu mimecut odfiltrowująca niechciane śmieci MIME z treści maila przed wysłaniem go na komórkę w postaci powiadomienia.