KATALOG


Werner J. Meinhold

Psychoterapia w hipnozie.
Co każdy powinien o niej wiedzieć.


tłum. Kazimierz Pietruszewski
Wydawnictwo 16&16 s.c., Kraków 1997
ISBN 83-908102-0-4
ss. 88; cena 8,00 zł

Nakład wyczerpany.

Autorem jest popularny w RFN psychoterapeuta, znany z licznych książek oraz publikacji w czasopismach naukowych, przewodniczący Niemieckiego Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i BadaĂą nad Hipnozą, znawca szamanizmu oraz sztuk pięknych. Warto tutaj przypomnieć, że
"Wielki Podręcznik Hipnozy" autorstwa Wernera J. Meinholda, nie przetłumaczony jeszcze na język polski, od kilku lat w niemieckim obszarze językowym nie schodzi z list bestsellerów wśród książek poświęconych literaturze popularnonaukowej i literaturze faktu.

Meinhold przedstawia w sposób niezwykle klarowny i zrozumiały dla laików metodę psychoanalitycznej terapii w hipnozie. Jego książka ma formę przejrzystego poradnika przeznaczonego dla pacjentów oraz ich bliskich, ale jednocześnie w przystępny sposób informuje o hipnozie w ogóle, jej formach i zastosowaniach, typowych uprzedzeniach, jakie są z nią związane, oraz o typowych zastosowaniach hipnozy i jej roli w życiu codziennym.

Poradnik ten może służyć pacjentom podejmującym leczenie hipnozą, a także zainteresowanym studentom medycyny, psychologii i początkującym psychoterapeutom.

Książka ukazała się jeszcze przed powstaniem Wydawnictwa LUX LIBRI w spółce noszącej nazwę "Wydawnictwo 16&16", która dała początek dalszej działalności.

Kazimierz Pietruszewski

Jak pomóc nastolatkom?

Wydawnictwo LUX LIBRI, Kraków 1998
ISBN 83-910583-0-1
ss. 135; cena 10,00 zł

Zamawiam...
Nasze dorastające dzieci trzeba poznać i zrozumieć! Czy wystarczy nam jednak rodzicielska intuicja i doświadczenie? Zarówno nam, jak i im potrzebny jest dialog. Ale jak rozmawiać, kiedy nie czujemy się kompetentni, a ze strony dzieci napotykamy na opór albo agresję?

Odpowiedzi na te i podobne pytania udziela doświadczony psychiatra pracujący od lat z młodzieżą i rodzicami nastolatków. W przystępny sposób wyjaśnia rozmaite problemy związane z okresem dojrzewania i sugeruje, jak sobie z nimi radzić. Czytając można zrozumieć, dlaczego okres dorastania naszych dzieci może być najtrudniejszym, ale i najbardziej twórczym doświadczeniem rodzicielstwa.

Warto, aby oprócz rodziców sięgnęli po tę lekturę wszyscy ci, którzy pracują z młodzieżą, a więc jej opiekunowie i pedagodzy, a także psycholodzy i psychoterapeuci. Znajdą tam próby odpowiedzi na pytanie, skąd bierze się obecna fala agresji u nastolatków.

Opinie o książce...

Jan Piekło, Stefan Wilkanowicz (red.)

Węzeł bałkaĂąski

Wydawnictwo LUX LIBRI, Kraków 1999
ISBN 83-910583-1-X
ss. 212; cena 10,00 zł

Zamawiam...
Fundacja Kultury ChrześcijaĂąskiej ZNAK
Autorzy: Urs Altermatt, Martin Bell, Jan Paweł II, Tadeusz Mazowiecki, Jan Piekło, Adnan Silajdzić, Stefan Wilkanowicz. Najlepiej scharakteryzują tę książkę oni sami:

"Od początku sądziłem, że ten kryzys może zakoĂączyć się na dwa sposoby: albo stabilizacja pozostałej części Europy rozciągnie się na Bałkany, albo destabilizacja Bałkanów rozciągnie się na pozostałą część Europy. Nadal istnieją te dwie możliwości. Jeśli wróci czarny scenariusz, a siły wojskowe wprowadzające pokój nie zechcą tam pozostać, wówczas zostanie zagrożone bezpieczeĂąstwo Europy, a my będziemy pamiętali podstawową lekcję wojny (...) To brutalna lekcja: daj dzieciom broĂą."

Martin Bell

"W książce tej staramy się pokazać różne sploty tego bałkaĂąskiego węzła, a równocześnie szukać dróg nadziei. Pokazujemy dziesiątki migawek i szukamy ujęć syntetycznych. Przyglądamy się winom polityków i dziennikarzy oraz losom wielu ludzi, ich ofiar. Usiłujemy zrozumieć mechanizmy, które do takich tragedii prowadzą oraz te, które zapobieganie im utrudniają lub uniemożliwiają. Nie jest to więc książka tylko o Bałkanach."

Stefan Wilkanowicz

"... pomagać nie jest łatwo. Ci, którzy taką pomoc otrzymywali, wiedzą jak bardzo można ludzi upokorzyć. Ile taktu i zrozumienia trzeba mieć, żeby umieć naprawdę wesprzeć, a nie tylko nakarmić swoje egoizmy. Pomagać, to nie znaczy tylko dać raz czy dwa na zbiórkę dla Bośni, Ruandy czy Czeczenii. To znaczy także pamiętać, współodczuwać i protestować. Wielu z nas woli wzruszyć ramionami: "A cóż mnie to obchodzi?" (...) Inaczej - dając swoje przyzwolenie na przemoc i gwałt."

Jan Piekło

"W islamie nigdy nie zdarzył się renesans, przez jaki przeszła Europa - stojący pod znakiem buntu przeciw Naturze, przeciw Bogu i przeciw Niebu, gdy uzurpując sobie najwyższe przywileje względem Boga i świata, człowiek zaczął niszczyć świat za pomocą własnych, rzekomo absolutnych praw (...) ... stworzyć nowy model islamskiego rozumienia świata, ujmujący wszystkie pozytywne osiągnięcia zachodniej cywilizacji we własnym doświadczeniu religijnym. W ten sposób Chomeini nie gorszyłby Zachodu swą koncepcją sakralizacji społeczeĂąstwa, a i sam Zachód nie gorszyłby muzułmanów, którzy są głęboko osadzeni w tradycyjnym świecie symboli."

Adnan Silajdzić

Czytelnik tego wyboru znakomitych tekstów - zawierającego także dokładne kalendarium konfliktu na Bałkanach - będzie w stanie lepiej zbliżyć się do rozumienia tego, co dzieje się obecnie w Kosowie. Zgodnie z intencją Autorów, aby poznać, zrozumieć i pomóc.

Opinie o książce...Strona główna | O nas | Usługi | Nowości | Katalog | Zamówienia | Varia